English

🇵🇱 Polscy fairphonerzy

Temat dla polskich Fairphonerów.

Czy jest tutaj ktoś z Polski, kto posiada, bądź ma zamiar kupić FP?

6 Likes

Mam FP3+, jestem w Polsce, bylem w polsce kiedy kupowalem, ale nie jestem Polak :slight_smile:

Jestem Polak, mam FP3 ale nie mieszkam w Polsce :slight_smile:

Mam FP2 ale nie mieszkam w Polsce :slight_smile:

To teraz w sumie chyba powinienem zedytować posta, tzn. Czy jest tutaj ktoś polskojęzyczny, kto posiada, bądź ma zamiar kupić FP? :stuck_out_tongue: Zabawne jest to, że jedynie Polacy mieszkający za granicą oraz obcokrajowcy mieszkający w Polsce używają FP się odezwali do tej pory :stuck_out_tongue:

Ja się przymierzam, ostatnio obniżyli cenę wysyłki do Polski i coraz mocniej się zastanawiam. Jednak to byłby mój pierwszy telefon wart więcej, niż 1000 zł, do tego od zawsze wydawanie 2k zł na telefon wydawało mi się złe i niezgodne z moją minimalistycznością. Jakbym miał sobie kupić jakiś zwykły smartfon za tyle kasy, to nigdy w życiu. Jednak tutaj jest aspekt etyki, naprawialności i mudołowości oraz z drugiej strony - na niekorzyść - słaba wodoodporność (przynajmniej na podstawie wypowiedzi na tym forum)

@Cesco_van_Gool to super, mam nadzieję, że Ci się podoba w Polsce :wink: W którym mieście mieszkasz, tak z ciekawości?

Witam, Nie mieszkam w Polsce, ale jestem “polskojezyczny” jak to napisales, mam FP3 juz ponad miesiac i jak narazie jestem zadowolony, poza kilkoma problemami o ktorych mozna przeczytac na forum a ktore mam nadzieje, ze zostana naprawione w przyszlosci.

1 Like

Zawsze jest też opcja kupna używanego telefonu. Zawsze lepiej niż kupno nowego, nawet etycznego :wink:

1 Like

This topic was automatically closed 182 days after the last reply. New replies are no longer allowed.

I tak i nie.
Kupno nowego etycznego telefonu spowoduje, że sprzedam swój aktualny (czyli wróci do obiegu i ktoś inny nie będzie musiał kupować nowego telefonu) oraz, kiedy będę sprzedawał za x lat swojego FP, to wtedy do obiegu wrócić telefon etyczny. Tak czy siak, jak mi się rozwali aktualny telefon, to kupię sobie FP, więc czemu by nie przyspieszyć przejścia na etyczną drogę.
A jak kupię używany nieetyczny telefon, to kiedyś komuś sprzedam używany nieetyczny telefon i nigdy nie wejdę na ścieżkę etyczną.