🇳🇱 Ik krijg steeds dezelfde melding

Ik heb een Fairphone 6+ e/OS gekocht. Om bankapps te kunnen installeren heb ik F-Droid en Aurora Store geïnstalleerd. Nu krijg ik telkens een melding van Aurora Store: 1 update beschikbare Google Play Services. Ik werk bij Google Play Services. Wil je deze update? Ja. Daarna krijg ik een melding: er bestaat een conflicterend packet. Is er een oplossing voor?

Nee, ik laat het gewoon gaan. Op de Fairphone 5 die mijn partner nu gebruikt staat /e/OS.

Zie ook in het Engels MicroG.

Had je Aurora Store écht nodig om je bank apps te installeren?

Ik vraag me af omdat je zo specifiek zegt dat je FP6 met e/os hebt gekocht, maar je noemt niet Murena. Heb je de FP6 met Murena / e/os?
In dat geval kon je je bank apps misschien ook gewoon installeren vanuit de App Lounge?

Ik zie geen winkels die een FP6+ aanbieden met e/OS, uitgezonderd Murena. Ja, mijn FP6+ heeft Murena e/OS. Ik zie in de App Lounge geen apps zoals ING of ABN AMRO.

Bij mij komen die beiden gewoon zichtbaar als ik er in App Lounge naar zoek…

Mijn FP6 met /e/OS is bij Fairphone zelf besteld (maar dat zal niks uitmaken lijkt mij)

Mijn FP6+ met e/OS heb ik ook besteld bij Fairphone zelf, maar ik kan daar in de App Lounge geen enkele Nederlandse bank app vinden.

Dat is vaag, zou niks uit moeten maken. Regio lock?? Das het enige wat ik me kan voorstellen, dat de NL banken apps niet beschikbaar zijn in het buitenland en jij je daar al dan niet echt bevindt.

Kijk eens bij de app Instellingen
dan Systeem updates
of er een update klaar staat.

Bedankt. Het is nu opgelost. Ik ging App Lounge openen en rechts onderaan heb ik de Instellingen geopend. Ik zag dat bij Toon applicaties Toon apps niet was aangevinkt. Door dit aan te vinken zie je inderdaad alle bankapps er ook bij staan. Toon Open Source apps en Toon Web apps waren wel aangevinkt. Ik heb de FP6+ zo ontvangen en heb zelf nooit vinkjes weggehaald. Ik kon nu F-Droid en Aurora Store weer verwijderen en krijg geen meldingen over updates van de Aurora Store meer.

Ik zou F-Droid en de Aurora Store gewoon op je telefoon laten staan. Soms zitten er bugs in de App Store waardoor de update niet lukt. Dan gebruik ik de Aurora Store of F-Droid. Weet dat Google heel druk is met het dwarsbomen van kleine platformen als /e/OS en dus ook met de App Store, Aurora etc. . Het liefst wil Google je dan ook terug verleiden richting de Google Play Store. Onder het mom van “beveiliging” wil Google het sideloaden via de App Store en Aurora Store de komende tijd de nek omdraaien. Of hen dit gaat lukken is de vraag maar dan weet je exact hoe Google denkt over de concurentie!